środa, 27 marca 2013

VINTAGE LUNCH BOX

Dziś, że tak to ujmę, wracam do korzeni ;)
Postarzone, poprzecierane przedmioty w ubogiej kolorystyce to jest to :)
Postawiłam na kwadratowe pudełko z przegródkami w środku, kuchenny motyw serwetkowy, odcienie bieli i szarości. Oto efekt:
Przygotowania:
Wnętrze pomalowałam na szaro, a zewnątrz na biało. Poczekałam aż biała farba wyschnie na suchy, szorstki pędzel nałożyłam odrobinę szarej farby i wykonałam delikatne postarzenie. Małym pędzlem zamoczonym w farbie dodałam na kantach mocniejsze efekty przetarcia...
Nakleiłam motyw z serwetki. Przy tak dużej klejonej powierzchni zdradzę Wam mój patent. Otóż najpierw dosyć cienką warstwą kleju smaruję powierzchnię pudełka. Gdy klej pozostaje lekko lepki przykładam papier i delikatnie dociskam. Na koniec po całości delikatnie smaruję warstwą kleju.
Polakierowałam całość i koniec. Wahałam się czy nie dodać jeszcze jakiś ozdób, ale myślę, że właśnie w tej prostocie urok i czar :)
 
 


piątek, 22 marca 2013

WIELKANOCNE PODPOWIEDZI...

Cóż, przyznam się, że uległam wszechobecnemu szukaniu Wielkanocnych inspiracji i tak oto nie mogąc znieść kolejnego widoku ozdobionych jajek, postawiłam na dekory na patyku:)
Fakt, że jest wśród nich coś jajokształtnego, ale znajdziecie również kurki i koguciki ;)
Enjoy!
Dekory będą w kilku odsłonach, jedne kolorowe, drugie beżowe postarzane, do wyboru do koloru!:)
 

Z papieru ryżowego powyrywałam wzory, a dekory pomalowałam na biało. Następnie po przyklejeniu kolorowych motywów posmarowałam dekor 2składnikowym lakierem do spękań.
 Gotowe spękania wypełniłam brązową pastą postarzającą.
Kolejną partię stanowiły beżowo-brązowe wersje:
 Po pomalowaniu dekorów na biało powycinałam świąteczne motywy z papieru do decoupage, namoczyłam w zimnej wodzie przez ok 1minute i nakleiłam.
Pocieniowałam całość pastą postarzającą i dodałam kokardkę ze sznurka.
 Dekory biorą udział w wyzwaniu blogu Piątek 13 :)
 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...